Przejdź do treści
baner-podstawowy
Przejdź do stopki

Naukowa wycieczka do prestiżowego Centrum Innowacji w Rzeszowie

Treść

Odwiedziliśmy jedno z najnowocześniejszych laboratoriów na podkarpaciu!

Nowo otwarte Podkarpackie Centrum Innowacji jest szczególnym miejscem na mapie Polski. Laboratorium ProtoLab mieści się w Rzeszowie, to aż 400 m2 kompleksowo wyposażonych pracowni z zakresu nauk przyrodniczych, ścisłych i nie tylko. W przestrzeni ProtoLabu znajdują się laboratoria media VR, biogreen, tekstylna, elektroniczna, druku 3D, szybkiego prototypowania a nawet specjalistyczny warsztat – modelarnia, do obróbki praktycznie każdego materiału.

To jest jedyne takie miejsce w regionie, gdzie studenci oraz uczniowie mogą tworzyć innowacyjne projekty przy wsparciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów m.in. z zakresu druku 3D, szybkiego prototypowania oraz elektroniki. W budynku Podkarpackiego Centrum Innowacji znajduje się również nowoczesna strefa coworkingowa umożliwiająca kreatywną pracę zespołową.

Uczniowie klasy 4c i 4d oraz klasy 3a z grupy rozszerzonej fizyki mieli możliwość zapoznania się z bogato wyposażonymi pracowniami i laboratoriami znajdującymi się w budynku PCI ProtoLab oraz skorzystania z innowacyjnej przestrzeni coworkingowej. Nasza młodzież wzięła również udział w profesjonalnych warsztatach z druku 3D oraz spróbowała swoich sił w trójwymiarowym świecie Wirtualnej Rzeczywistości przy użyciu gogle VR.

Profesjonalnie przygotowane warsztaty przez pracowników naukowo-dydaktycznych Podkarpackiego Centrum Innowacji pozwoliło nam na nowo odkryć piękniejszą stronę nauki - przez zabawę i doświadczenie.

Zdjęcia

56757