Przejdź do treści
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim
Przejdź do stopki

Z piosenką przez Europę

Treść

Trzeciego grudnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim miał miejsce finał XVIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę”. Ze względu na pandemię tegoroczna edycja odbyła się w całości w formie zdalnej. Jest nam niezwykle miło, że wiele szkół podstawowych i ponadpodstawowych odpowiedziało na nasze zaproszenie i uczniowie chcieli zaprezentować swoje talenty wokalne, językowe i muzyczne. Nagrania otrzymaliśmy z placówek z Wysokiej Głogowskiej, Zagorzyc Górnych, Przewrotnego, Ropczyc, Rzeszowa, Głogowa Małopolskiego, Rudnej Małej, Lubziny oraz Sędziszowa Małopolskiego. 

Honorowy patronat nad konkursem objęli:

Podkarpacki Kurator Oświaty

Burmistrz Głogowa Małopolskiego

Katolickie Radio Via

Gazeta Codzienna „Nowiny”

Konkursowe zmagania młodzieży oceniało dzisiaj  jury w składzie:

1. Renata Bogaczyk – wieloletnia nauczycielka języka angielskiego.

2. Edyta Kotula – skrzypaczka Mobilnej Filharmonii, członek oktetu wokalnego Unanime, prezes koła Artystyczno – Naukowego Dyrygentury Chóralnej Instytutu Muzyki UR, instruktor Chóru Katedralnego Pueri Cantores Resovienses.

3. Tomasz Nowak – uczestnik 4 edycji „The Voice Kids”. Tomasz przygodę z muzyką zaczął w wieku 6 lat. Właśnie wtedy rozpoczął naukę gry na pianinie i lekcje śpiewu w Rzeszowskim Domu Kultury. W wieku 7 lat został przyjęty do chóru chłopięco-męskiego, w którym działa do dziś. Tomek ponadto uczęszcza na zajęcia gry na perkusji. Oprócz śpiewu interesuje się aranżacją dźwięku.

4.  Aleksandra Nowak – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w ZSO w Głogowie Małopolskim.

W ocenie młodych wokalistów obowiązywały następujące kryteria: poprawność językowa wykonywanych utworów, stopień trudności, interpretacja i aranżacja, ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru, opanowanie tekstu na pamięć, zdolności wokalne.

Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nasze działania i ufundowali nagrody. Są nimi: 

-Głogowska Fundacja Rozwoju Społecznego, 

-Szkoła Językowa Promar, 

-Szkoła Muzyczna Yamaha, 

- Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska.

Zwycięskie wykonania można obejrzeć na naszych szkolnym Facebooku.

 

 

                                                              Hanna Rzeszutek – koordynator konkursu

Zdjęcia

11204