Przejdź do treści
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim
Przejdź do stopki

Aktywny październik w ZSO

Treść

Październik w naszej szkole obfitował w wiele ważnych wydarzeń. Jednym z nich było włączenie uczniów klasy pierwszej do społeczności ZSO podczas tradycyjnych otrzęsin. Spotkanie integracyjne, które miało miejsce 4 października, przygotowali dla młodszych kolegów uczniowie klasy IIa. Część oficjalna uroczystości, poprowadzona przez przedstawicieli klasy II technikum, z udziałem dyrekcji, pocztu sztandarowego oraz samorządów wszystkich klas odbyła się 8 października. To właśnie wtedy uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i otrzymali pamiątkowy dyplom, potwierdzający pomyślne zaliczenie otrzęsinowych konkurencji i zadań.

W tym samym tygodniu uczniowie klas humanistycznych udali się z wizytą do Archiwum Państwowego w Rzeszowie. Młodzież miała niecodzienną okazję do zapoznania się ze specyfiką pracy tej instytucji, zwiedziła na co dzień niedostępne magazyny, w których przechowywane są ważne dokumenty historyczne. Niezwykle interesująca okazała się wystawa prezentująca historię Głogowa Małopolskiego, na której przedstawiono plansze ze skanami dokumentów, ilustracjami oraz objaśnieniami. Nie lada atrakcją były udostępnione specjalnie z tej okazji oryginalne dokumenty, w tym niezwykle cenny pergamin z pieczęcią królewską - przywilej Stefana Batorego z 1578 roku zatwierdzający lokację miasta. Po wystawie oprowadził uczniów dr Robert Borkowski, dyrektor MGBP oraz autor książek o Głogowie.

Nie zabrakło także sukcesów sportowych. Drużyna szachowa w składzie: Maksymilian Marek, Justyna Sałata, Kamil Drómla oraz Damian Drómla, zdobyła srebrny medal w powiatowej licealiadzie, kwalifikując się tym samym do kolejnego etapu rozgrywek.

Anna Białek

11204