Przejdź do treści
headerimg-perspektywy-2023-rekrutacja
Przejdź do stopki

Wycieczka do Warszawy

Treść

W dniach 7-8 grudnia uczniowie klas drugich ZSO pod opieką Pani Anny Bober, Pani Mileny Proboli oraz Pana Piotra Marka wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Jej pierwszym punktem była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w którym zwiedzaliśmy wystawę główną pt.: „1000 lat historii Żydów polskich”. Była to niesamowita wędrówka po kartach historii Żydów polskich od średniowiecza do współczesności, urozmaicona ciekawymi opowieściami pani przewodnik o żydowskich świętach, zwyczajach, przyjaźni, poświęceniu i walce o życie. Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki- jednego z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych zabytków Warszawy oraz odwiedziliśmy galerię handlową Złote Tarasy. Po krótkim wypoczynku w hotelu udaliśmy się do planetarium. Niezwykle ciekawym doświadczeniem była lekcja pod gwiazdami, podczas której prezenterka zabrała nas w niesamowitą podróż po nieznanym wszechświecie.

Wieczorem program rozpoczęliśmy spacerem po świątecznie oświetlonym Krakowskim Przedmieściu, kierując się w stronę Placu Zamkowego z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta III Wazy. Następnie udaliśmy się Rynek Starego Miasta z pięknie zdobionymi kamienicami, pomnikiem Syrenki, wokół którego znajdowało się otwarte lodowisko. Wzdłuż Barbakanu kusiły nas stragany Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wokół Starówki panował niepowtarzalny, magiczny i świąteczny klimat.

Pierwszą atrakcją drugiego dnia wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym PGE. Mieliśmy okazję wejść na punkt widokowy i trybunę górną areny, z której obiekt od środka. Następnie spacerowaliśmy w pięknej zimowej scenerii po ogrodach Łazienek Królewskich. Mieliśmy okazję odwiedzić Pałac na Wodzie, który był miejscem letniego odpoczynku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a także Starą Oranżerię i Pałac Myślewicki. Bardzo ciekawa okazała się wystawa czasowa włoskiego malarza i freskanta: „Mattia Preti. Odkrywając barokowe tajemnice Malty”. Wierni kibice Legii mieli okazję odwiedzić Muzeum Legii, jednego z najbardziej utytułowanych klubów sportowych w Polsce. W muzeum zobaczyliśmy eksponaty związanych z czołowymi zawodnikami i trenerami, m.in. Kazimierzem Deyną i Kazimierzem Górskim.

Następnie młodzież udała się do przepięknych ogrodów otaczających Pałac w Wilanowie. Zwiedzając pałac uczniowie poznali historię pałacu oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej, pt. „ Wnętrza pałacu i ich symbolika „ oraz „Ostatnia sprawa kustosz Wątróbki z grą edukacyjną ”. Wszystkich zachwyciły bogato zdobione pomieszczenia, takie jak Biała Sala, apartamenty króla Jana III Sobieskiego, a także wiele innych pokoi wypełnionych zabytkowymi obrazami.

Tak dobiegła końca nasza piękna przygoda z Warszawą, aż by się chciało tam powrócić…. Może już niedługo.

Zapraszamy na fotorelację z wyjazdu na nasz profil społecznościowy na FB:

101303